Portal informacyjny Gminy Brójce

Aktualności

 

Artykuły

24 maja 2019

Spotkanie z Haliną Kunicką w GOK

Z okazji Dnia Matki i Ojca, 27 maja 2019 r. (poniedziałek) Gminnny Ośrodek Kultury w Brójcach zaprasza na występy zespołów śpiewaczych i dzieci oraz "Podwieczorek z gwiazdą" czyli Haliną Kunicką. Spotkanie poprowadzi red. Leszek Bonar z TVP3 Łódź. Początek o godz. 17:30.  

24 maja 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Obwodowe Komisje Wyborcze nr 1 i 2 w Woli Rakowej, nr 3 w Kurowicach oraz nr 4 i 5 w Bukowcu informują, że w dniu wyborów, 26 maja br. lokale wyborcze (w szkołach w tych miejscowościach), będą otwarte w godz. 7:00-21:00.

23 maja 2019

Uwaga na burze z gradem i silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z intensywnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem, a nawet gradem. Na terenie powiatu łódzkiego wschodniego, dziś (23 maja) od godz. 13:00 do godz. 23:00, miejscami może spaść od 15 do 25 mm deszczu lub grad. Wiatr może w porywach osiągać prędkość do 65 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk atmosferycznych to 80%.

23 maja 2019

Apel w sprawie błąkających się psów

Apelujemy do mieszkańców Gminy Brójce o zwrócenie uwagi na problem błąkających się zwierząt. Do Urzędu Gminy docierają sygnały i zgłoszenia o wałęsających się po miejscowościach naszej gminy psach, które stanowią poważne zagrożenie dla mieszkańców, użytkowników dróg, a w szczególności dla dzieci.

Informujemy,  że zgodnie z ustawą z dnia 21.08.1997 r. o ochronie zwierząt zabrania się puszczania luzem psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Zakaz, o którym wyżej mowa, nie dotyczy terenu prywatnego, jeżeli teren ten jest ogrodzony w sposób uniemożliwiający psu wyjście.

Trzeba mieć na uwadze, że za psa zawsze odpowiada jego właściciel i to na nim spoczywa obowiązek odpowiedniego pilnowania czworonoga. W przypadku nie wywiązywania się z ww. obowiązku, posiadaczowi zwierzęcia, zgodnie z Kodeksem wykroczeń, wymierzona może zostać kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny bądź nagany...

Czytaj więcej o: Apel w sprawie błąkających się psów
17 maja 2019

Wybory do Parlamentu Europejskiego

W spisie wyborców z terenu gminy Brójce (Okręg Wyborczy nr 6) znajduje się prawie 5.200 osób. Do wtorku 21 maja br. można się jeszcze dopisywać do spisu wyborców w innym Obwodzie Głosowania. 26 maja 2019 r. mieszkańcy gminy Brójce oddadzą swoje głosy w Obwodach Głosowania: nr 1 i 2 w szkole w Woli Rakowej. Nr 3 w szkole w Kurowicach. Nr 4 i 5 w szkole w Bukowcu. Są już także opublikowane listy kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego z naszego Okręgu Wyborczego: http://bip.brojce.pl/?c=mdTresc-cmPokazTresc-1257-6303