Portal informacyjny Gminy Brójce

Aktualności

 

Artykuły

18 stycznia 2019

Konsultacje na temat Funduszy Europejskich

Są Państwo zainteresowani realizacjami projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich, ale nie mają czasu lub okazji wybrać się na spotkanie z konsultantami? To oni przyjadą do Was! Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów, odbędą się 22 stycznia 2019 r. (wtorek) w godz. 8:30-11:00 w Urzędzie Gminy w Brójcach. 

 

17 stycznia 2019

Czworonożni przyjaciele czekają na adopcję

Czy wiedzą Państwo, że ponad 30 bezdomnych psów z terenu gminy Brójce przebywa aktualnie w schronisku dla zwierząt w Wojtyszkach koło Brąszewic? Czekają na swoich nowych właścicieli, którzy mogą je adoptować bezpłatnie. Szczegóły i prezentacje czworonogów dostępne są na stronie internetowej schroniska: http://www.hotelzwierzat.com/psy.php?strona=0&opis=&rodzaj=wszystkie&lokalizacja=br%C3%B3jce&chip=&plec=wszystkie&wiek=wszystkie

 

17 stycznia 2019

Nowy sprzęt dla OSP

Specjalistyczne ubrania, hełmy, rękawice i kominiarki otrzymali ostatnio druhowie z Pałczewa i Stefanowa. W Urzędzie Gminy przekazano im wyposażenie zakupione dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Gmina uzyskała na ten cel 12 tys. zł, dołożyła prawie 4,5 tys. za co kupiono: 8 kompletów ubrań strażackich FHR 008,  6 hełmów BHS, 6 kompletów rękawic Seiz Fierworker i 6 sztuk kominiarek strażackich KSFG1.  

17 stycznia 2019

Zwiększ swoje kompetencje cyfrowe

Czy chcą Państwo podnieść swoje kompetencje cyfrowe (informatyczne)? Nadarza się okazja. Fundacja Promocji Gmin Polskich zachęca do udziału w specjalnych, bezpłatnych szkoleniach – przez 2 dni po 8 godzin (zapewnione wyżywienie). Szkolenia przewidziano na czerwiec lub lipiec (jeśli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych). Tematy proponowanych modułów szkoleniowych to m. in. Rodzice w Internecie, Mój biznes w sieci, Rolnik w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci

Czytaj więcej o: Zwiększ swoje kompetencje cyfrowe
15 stycznia 2019

Wiadomo kto przebuduje skwer w Kurowicach

Zgodnie z zapowiedziami wyłoniono wykonawcę prac przy zagospodarowaniu skweru w Kurowicach i podpisano już stosowną umowę (21 grudnia 2018 r.). To firma INSTYLE z Nowego Bedonia. Inwestycja będzie realizowana w pierwszej połowie tego roku. Jej koszt to ok. 325 tys. zł.

Czytaj więcej o: Wiadomo kto przebuduje skwer w Kurowicach