Portal informacyjny Gminy Brójce

Aktualności

 

Artykuły

20 września 2018

Zawody strażackie w Wandalinie

30 września 2018 r. (niedziela) na placu gminnym w Wandalinie odbędą się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Brójce. Współzawodniczyć będą ze sobą druhny i druhowie z OSP Brójce, OSP Bukowiec, OSP Wola Rakowa i OSP Stefanów. Początek zawodów o godz. 13:00.

Czytaj więcej o: Zawody strażackie w Wandalinie
18 września 2018

Nowy dzielnicowy

Od 3 września gmina Brójce ma nowego dzielnicowego. Starszego aspiranta Sebastiana Swaczynę zastąpił, w pełnieniu tych obowiązków, sierżant sztabowy Rajmund Miernik, który został powołany na okres 6 miesięcy. Sierż. sztab. R. Miernik swoje dyżury w Urzędzie Gminy w Brójcach będzie pełnił, tak jak poprzedni dzielnicowy – w każdy wtorek, w godz. 8:00-16:00, (I piętro, pokój 10).

Czytaj więcej o: Nowy dzielnicowy
13 września 2018

Gmina Brójce w konkursie BIOGMINA – internetowe głosowanie

Gmina Brójce bierze  udział w konkursie Najlepsza BIOGMINA Województwa Łódzkiego 2018, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Uruchomiono głosowanie w kategorii Nagroda Internautów. Swoje głosy można oddawać na stronie: https://bioeconomy.lodzkie.pl/biogmina/, gdzie znajdą Państwo filmiki  prezentujące dziewięć samorządów biorących udział w konkursie (w tym gminę Brójce).

Głosowanie dla internautów potrwa do 24 września do godz. 15:00. Prosimy o Państwa głosy.

Przejdź do - Seminarium o Funduszach Europejskich  w Łódzkiem
12 września 2018

Seminarium o Funduszach Europejskich w Łódzkiem

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje w dniu 21 września w Hotelu Andels seminarium o Funduszach Europejskich  w Łódzkiem i zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału. Więcej informacji na https://rpo.lodzkie.pl/slider/item/2862-21-wrzesnia-dowiesz-sie-wiecej-o-funduszach-europejskich-dla-lodzkiego

11 września 2018

Zakaz plakatowania wiat przystankowych

Na wiatach przystankowych, należących do gminy Brójce, pojawiły się informacje o zakazie umieszczania na nich plakatów i innych ogłoszeń. Żeby nie zaśmiecać i nie niszczyć wiat, które są współwłasnością wszystkich mieszkańców i wizytówką naszej gminy dla przyjezdnych.

Czerwone naklejki, informujące o tym zakazie, pojawiły się po tym jak coraz częściej na obiektach zaczęły być rozlepiane różnego rodzaju przypadkowe ogłoszenia, informacje i plakaty… Przystanek nie jest miejscem do tego przeznaczonym! Kto tego nie przestrzega, niszczy nasze wspólne dobro.

Czytaj więcej o: Zakaz plakatowania wiat przystankowych