Portal informacyjny Gminy Brójce

Strona główna

Informacje z naszej gminy

21 sierpnia 2018

Biblioteka Publiczna w Brójcach otwarta

W lipcu biblioteka przeszła gruntowny remont. Pomalowano ściany, zainstalowano nowe oświetlenie, położono nową wykładzinę podłogową oraz kupiono nowe regały na książki. Księgozbiór wkrótce się powiększy. Będą nowe pozycje. Zarówno w Brójcach jak i w Kurowicach. W sumie za 4700 zł. Środki na powiększenie oferty czytelniczej pozyskano z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

Czytaj więcej o: Biblioteka Publiczna w Brójcach otwarta
20 sierpnia 2018

Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafił do OSP

10 sierpnia w Urzędzie Gminy w Brójcach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla wszystkich jedenastu jednostek OSP z terenu gminy Brójce. Władze gminy uzyskały pieniądze na ten sprzęt z Ministerstwa Sprawiedliwości. Wnioskowano o blisko 100 tys. zl i taką kwotę udało się zdobyć. Kupino za to dziesięć nowoczesnych defibrylatorów, deski ortopedyczne z szynami kramera, piły do cięcia szkła, torby medyczne PSP, itd. Zachęcamy do zapoznaniania się z pełną relacją: https://www.facebook.com/portal.brojce

 

Czytaj więcej o: Nowoczesny sprzęt ratowniczy trafił do OSP
2 sierpnia 2018

Działa już MOBILNY SYSTEM INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW

Chcą Państwo otrzymywać najważniejsze informacje z życia gminy przez sms? Można też zainstalować odpowiednią aplikację albo podać swój adres e-mail. Gmina Brójce wdrożyła właśnie taki MOBILNY SYSTEM INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW. Wystarczy bezpłatnie się zarejestrować, a my będziemy informować Państwa przez wybrany kanał: sms, aplikacja, e-mail.

Tu się można zarejestrować: 

https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/3b47af31/Gmina-Br%C3%B3jce

 

 

Czytaj więcej o: Działa już MOBILNY SYSTEM INFORMACJI DLA MIESZKAŃCÓW
27 lipca 2018

Uwaga! Ostrzeżenie o upałach!

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące upałów. Od godz. 14:00 28 lipca do godz. 20:00 29 lipca 2018 r. na terenie naszego województwa temperatura powietrza ma wynieść od 29 do 31 stopni Celsjusza w dzień i minimalnie od 19 do 21 stopni Celsjusza w nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska prognozuje się na 90%. 

Czytaj więcej o: Uwaga! Ostrzeżenie o upałach!
26 lipca 2018

W kasie Urzędu Gminy można zapłacić kartą lub telefonem

Szanowni Państwo, informujemy że w kasie UG w Brójcach wszelkie opłaty i należności można już uiszczać bezgotówkowo – przy użyciu kart płatniczych bądź telefonów komórkowych. Jednocześnie informujemy, że kasa UG w Brójcach czynna jest w poniedziałki w godz. 7:30-15:00, wtorki 7:30-16:30, środy 7:30-15:00, czwartki 7:30-15:00, piątki 7:30-13:30.

Czytaj więcej o: W kasie Urzędu Gminy można zapłacić kartą lub telefonem