– Jest to dla mnie i dla wszystkich, którzy znali śp. Alę, bo tak się do niej zwracaliśmy, straszna wiadomość. Jestem bardzo wstrząśnięty, bardzo smutny. Zawsze elegancka, pogodna i uśmiechnięta. Będziemy ją zawsze bardzo miło wspominać… Śmierć zabrała nam fantastycznego człowieka, wspaniałą kobietę, współpracowniczkę, koleżankę… Uwielbiali ją druhowie OSP z naszej gminy. Zajmowała się strażackimi sprawami z ramienia Urzędu Gminy. Wyznaczała wysokie standardy obsługi mieszkańców, przyjmując wnioski i wydając im dowody osobiste. W Urzędzie Gminy Brójce pracowała nieprzerwanie od 1979 do 2022 roku.
– Te słowa nie wyrażą w pełni żalu jaki odczuwam, bo to dojmująca strata dla bliskich Ali, ale także dla całej społeczności gminy Brójce. Dziś wyrażam jedynie wielki ból, jaki przyniosła nam ta wiadomość… – Radosław Agaciak, wójt gminy Brójce.
Śp. Aleksandra Agier zmarła 10 grudnia br. w wieku 69 lat. Uroczystość pogrzebowa Ali, rozpocznie się o godz. 13:30, w poniedziałek, 15 grudnia br. w kościele parafialnym w Kurowicach.




